VIP Nedir?

VIP, “Very Important Person” kısaltmasıdır. Kendisine özel ayrıcalıklar sunulan, daha yüksek statüye sahip kişileri tanımlamak için kullanılır. VIP uygulamaları genellikle otellerde, etkinliklerde ve havayollarında kullanılır.

Birçok insan VIP hizmetlerinin ekonomik faaliyetlere dayalı bir ayrım olduğunu düşünse de, VIP hizmetleri iş yaşamında sıkça kullanılır. VIP hizmet ayrıcalıklarına erişmek isteyenler genellikle belli bir ücret öderler.

  • VIP hizmetlerinde genellikle bekleme süresi yoktur.
  • Kişisel yardım sağlayan bir temsilciye sahip olursunuz.
  • Size ayrılan özel bir oda, lobi veya alan gibi ayrıcalıklarınız olur.

Bu imkanlar için ödeme yapılabilir, ancak sadece “manevi kazanımlarından” dolayı VIP deneyimini yaşamak isteyenler için maalesef bu imkanlar mümkün değildir. VIP uygulamalarının hayatın her alanında kolayca bulunması ve kullanılabilir olması, bölünmüş bir toplumu yansıtmaktadır.

VIP, İngilizce Very Important Person kelimelerinin kısaltması olan bir terimdir. Özel davetlerde, etkinliklerde veya iş toplantılarında öncelikli olarak davet edilen ünlü, tanınmış, yüksek sosyal statülü kişilere verilen unvandır. VIP hizmeti, özel müşterilere sunulan ayrıcalıklı hizmetlerin genel adı olarak da kullanılır.

Yorum yapın