Trunk Nedir?

Trunk, insan vücudu için oldukça önemli bir bölgedir. Bu bölge, boyun, sırt, omuz, göğüs ve karın bölgesini içerir. Tüm organların bulunduğu bu bölge, insan vücudunun hareketli olabilmesi için oldukça önemlidir. Trunk aynı zamanda, sporcularda güçlü bir gövde oluşturmak için de çalışılan bir bölgedir.

trunk

Trunk, insan vücudunda baş, boyun ve uzuvları bağlayan ve asıl fonksiyonu solunum ve dolaşım gibi hayati işlevleri destekleyen gövde bölgesidir. Gövde bölgesi aynı zamanda kaslar ve omurgayı içerir. Omurga, vücudun istikrarını sağlar ve kaslar, vücudun hareket etmesini sağlar.

un anlamı nedir?

Trunk kelimesinin Türkçe karşılığı gövdedir. İngilizce’de ise trunk kelimesi farklı anlamlarda kullanılabilir. Genel olarak gövde bölgesi ya da ağaç gövdesi anlamında kullanılır. Ayrıca araç bagajına da trunk denir. İngilizce’de farklı anlamlarda kullanılan trunk kelimesinin her bir anlamı için farklı Türkçe çevirileri bulunur.

Trunk, vücutta baş, kollar ve bacakların üst kısmını kapsayan bölgedir. Bu bölgenin karın boşluğuna kadar inen kısmına abdomen denir. Aynı zamanda omurga da trunk bölgesinde yer alır. Omurilik, barsaklar, böbrekler, akciğerler ve kalp gibi önemli organlar da bu bölgede bulunur.

Yorum yapın