keza ne demek

Keza, Türkçe dilinde “aynı şekilde” veya “aynı zamanda” anlamında kullanılan bir kelimedir. Genellikle bir durumun benzeri bir durumda da aynı şekilde gerçekleştiğini vurgulamak için kullanılır.

Örneğin, bir şeyin doğru olduğunu belirttikten sonra “keza” kelimesi ile benzer bir durumda da aynı sonucun çıkacağını ifade edebilirsiniz. Keza kelimesi, yazı dilinde sıkça kullanılan bir kelimedir ve özellikle makalelerde, raporlarda ve sözlüklerde sıkça karşımıza çıkar.

Bunun yanı sıra, keza kelimesi; aynı zamanda, ayrıca, dahası, üstelik gibi anlamlarıyla da kullanılabilir. Türkçe dilinin zengin kelime hazinesi içerisinde yer alan keza kelimesi, doğru kullanıldığında yazıların gücüne güç katar.

Keza kelimesi Türkçe dilinde “aynı şekilde”, “aynı zamanda”, “hem de” anlamlarına gelir. Özellikle yazılı metinlerde sık kullanılan bir ifadedir.

Keza kelimesi cümle içerisinde farklı cümleleri birleştirmek için tercih edilir. Bu sayede birden fazla bilgi aynı cümlede verilebilir ve okuyucu için daha anlaşılır bir anlatım ortaya çıkar.

Aynı zamanda, keza kelimesi resmi veya akademik metinlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle tez, makale, rapor gibi yazıların yazımında yer almaktadır.

Yorum yapın