breaking bad ne demek

‘Breaking Bad’ adı, ‘uygunsuz hale gelen bir şeyi düzeltmek’ anlamına gelir. Dizi, kimya öğretmeni Walter White’ın amansız kansere yakalanması ve uyuşturucu üretimine başlamasıyla başlar. Yavaş yavaş, Walter, uyuşturucu dünyasına düşer ve ailesini korumak için tehlikeli kararlar vermeye başlar.

‘Breaking Bad’, dizi tarihinin en iyi dizilerinden biri olarak kabul edilir ve eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı. Dizinin benzersiz senaryosu, çarpıcı karakterleri ve mükemmel oyunculuk performansları sayesinde dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip oldu.

  • Bryan Cranston, Walter White rolüyle ün kazandı ve dizi için üç Primetime Emmy Ödülü kazandı.
  • ‘Breaking Bad’, 16 Primetime Emmy ödülü kazandı ve beş sezon boyunca yayınlandı.

Her bölümü heyecan ve sürprizlerle dolu olan ‘Breaking Bad’, izleyiciler için unutulmaz bir dizi deneyimi sunuyor.

Breaking Bad ismi, İngilizce’de bozuk, kötü anlamına gelen “breaking” ve “bad” kelimelerinin birleşmesiyle oluşuyor. Dizi, lise kimya öğretmeni Walter White’ın kimya bilgisini uyuşturucu yapımında kullanarak, kanser tedavisi için para bulmak amacıyla uyuşturucu üretimine başlaması ve sonrasında suç dünyasında yükselişi konu alıyor. Breaking Bad, 5 sezon boyunca heyecanlı ve sürükleyici bir hikaye sunarak izleyicilerini kendine hayran bırakmıştır.

Dizinin başrollerini ise Bryan Cranston (Walter White) ve Aaron Paul (Jesse Pinkman) paylaşıyor. Breaking Bad, Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur.

Yorum yapın