Bilhassa Ne Demek?

bilhassa kelimesinin Türkçe’de ne anlama geldiğini öğreneceksiniz. Bu kelime özellikle, özellikle anlamında kullanılır. Örnek cümlelerle birlikte açıklanacak. Bilhassa kullanımı günlük hayatta sıkça duyulur.

bilhassa

Bilhassa kelimesi, özellikle, özellikle de, hususen anlamlarına gelmektedir. Türkçe dilinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve cümlelerde örneğin, özellikle şunu yapmalısın gibi ifadelerde kullanılır.

kelimesinin Türkçe dilinde kullanımı, anlamı ve örnek cümleler hakkında bilgi verilecektir.

Bilhassa kelimesi, Türkçe dilinde sık sık kullanılan bir sözcüktür. Kelimenin anlamı, “özellikle”, “hususi olarak” olarak tarif edilebilir. Örnek cümleler arasında, “Bu projede, bilhassa temiz enerji kaynakları kullanacağız” ve “Yarınki toplantıda, bilhassa bu konuyu ele alacağız” gibi cümleler verilebilir.

Bilhassa kelimesi, cümle içinde sıklıkla işlevsel bir rol oynar ve belirli bir konuyu vurgulamak ya da özel bir şeyi ifade etmek için kullanılır. Türkçe dilindeki anlamı oldukça net olduğundan, cümle içinde doğru bir şekilde kullanıldığında cümlenin anlamını belirgin bir şekilde arttırır.

  • Bilhassa kelimesinin anlamı “özellikle” olarak tanımlanabilir.
  • Örnek kullanımı: “Bu iş için bilhassa seni seçtik.”
  • Kelimenin kullanımı, cümleye vurgu yapmak için idealdir.

Yorum yapın