accept ne demek?

“Accept” kelimesi İngilizce’de “kabul etmek” anlamına gelir ve bir fiildir. Bu kelime cümle içinde bir nesneyi kabul etmek ya da onaylamak için kullanılır. Örneğin, “I accept your apology” cümlesinde olduğu gibi bir özrü kabul etmek gibi. “Accept” kelimesi ayrıca bir teklifi kabul etmek ya da bir daveti onaylamak için de kullanılabilir.

Bir diğer kullanımı ise bir web sitesi ya da uygulama içerisinde kullanıcının bir koşulu ya da kullanım sözleşmesini kabul etmek için tıkladığı butondur. Bu tür durumlarda “Accept” butonu kabul ya da onaylama anlamına gelir.

“Accept” kelimesinin kullanıldığı diğer durumlar arasında bir fikri ya da görüşü kabul etmek, bir yarışmaya katılmayı kabul etmek, bir cevabı kabul etmek gibi örnekler verilebilir.

Accept kelimesi İngilizcede kabul etmek anlamına gelir. Genellikle bir teklifi, bir daveti veya bir öneriyi kabul etmek için kullanılır. Ayrıca bir işlemin veya bir başvurunun kabul edilip edilmediğini de belirtmek için kullanılır. Örneğin, bir okula başvuru yaparken, başvurunun kabul edilip edilmediğini öğrenmek için “Did the school accept my application?” diye sorabilirsiniz.

Accept kelimesi aynı zamanda bir kişiyi veya bir fikri kabul etmek için de kullanılır. Örneğin, “Benimle çıkarsanız kabul ederim.”

Karşılaştırma yapmak gerekirse, “accept” kelimesi “approve” kelimesinden farklıdır. Onaylamak, bir şeyin doğru olduğunu düşündüğünüz anlamına gelirken, Kabul etmek sadece bir teklifi, daveti veya başvuruyu kabul etmek anlamına gelir.

Yorum yapın